خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

تاثیر آب درمانی در کاهش درد زانو

  یکی از بخش‌هایی که در صورت آسیب‌ دیدگی درد بسیاری خواهد داشت، زانو است.  زانواز سایر مفاصل بدن آسیب‌ پذیرتر است. زنان بیشتر از مردها مستعد آسیب‌ دیدگی مفصل زانو هستند؛ به‌خصوص زنان سنگین وزن و فعال، با کمی توجه می‌توان درد ناشی از آسیب‌ دیدگی مفصل زانو را تا حد زیادی کم کرد.

  تاثیر آب درمانی بر درد زانو

  هدف هیدروتراپی ( آب درمانی)، خارج کردن سمومی از بدن است که می‌توانند موجب درد مفاصل و التهاب شوند. همچنین درمان به روش هیدروتراپی در کنترل بیماری‌های مزمن از قبیل روماتیسم مفاصل و استخوان‌ها موثر است.

  ورزش های داخل آب و آب درمانی با کم کردن فشار بر مفاصل بعلت غوطه ور شدن در آب جزو بهترین درمان ها بخصوص در مراحل اولیه می باشند.

  انجام حرکات ورزشی مناسب در آب که آب درمانی گفته می‌شود، خصوصا راه رفتن در آب، به علت کاهش فشار بر روی زانو، نقش بسزایی در تقویت عضلات زانو و کاهش درد دارد. درد زانو از مشکلات شایعی است که در سنین مختلف با عللی متفاوت بروز می‌کند و تقویت عضلات زانو به میزان قابل توجهی، درد زانو را کاهش می‌دهد.

  در مبتلایان به آرتروز با تحلیل عضلات درد شدت می‌یابد و افرادی که دچار آرتروز زانو هستند، به علت تحلیل رفتن عضلات داخلی زانو و شدت درد در اثر بی‌حرکتی، فشار بر روی مفصل زانو افزایش می یابد و این افزایش فشار، موجب آسیب مفصلی و درد بیشتر می‌شود.

  منبع : شادینه   کلینیک طب فیزیکی و فیزیوتراپی امید

  دکتر فریده رفیعی ، بورد تخصصی طب فیزیکی و توانبخشی ، شیراز بلوار معالی آباد مجتع اهورا ط 6 واحد 67 تلفن 07136341270

  بیماری های اسکلتی عضلانی ، نوار عصب عضله ، طب سوزنی ، لیزر ، ورزش درمانی و بیوفیدبک 


  این مطلب تا کنون 27 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : زانو ,درمانی ,عضلات ,آسیب‌ ,مفاصل ,کاهش ,آسیب‌ دیدگی ,مفصل زانو ,عضلات زانو ,تقویت عضلات ,دیدگی مفصل ,
  تاثیر آب درمانی در کاهش درد زانو

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر